Intens fruit en een notenaroma is zo typerend voor de pinot blanc. De chardonnay zorgt voor een gebalanceerde frisheid en een pallet van citrus fruit. De pinot blanc ondergaat een langzame tank gisting terwijl de chardonnay gist op z'n 'lie' tijdens de lagering op Barriques van Europees eiken van maar liefst 6 maanden. Battonage gedurende de helft van die tijd geeft deze witte droge wijn extra rondheid. De kalkrijke kleibodems en een koel klimaat maken van deze Kessler pinot blanc chardonnay van Johanninger een echte terroirwijn.
Weingut Johanninger
Gerelateerde producten
Gevinificeerd en gebotteld door Stan Beurskens. St. Martinus, Vijlen.
Beschermde en geografiische aanduiding Limburg.
Ongekend wat een diepgang. En wat een verrassing, naast de druivensoorten Souvignier Gris hebben ze het ook aangedurfd om de wijn 9 maanden nieuw eiken (Franse barriques) mee te geven! Klassieke basis die zeker niet onderdoet aan de bekende wijnen uit de gereputeerde wijnlanden. Wederom een bewijs dat ons land als klein wijnland groots kan zijn. Perfecte maatijd begeleider, maar ook schitterend op zichzelf!
Een bescheiden druifje is de Rousanne. Klein van stuk, maar omvang zegt niets over kwaliteit en het resultaat is dan ook groots!!! Bijzonder, want de Rousanne kan slecht tegen wind, heeft onregelmatige (en kleine) opbrengsten, is vatbaar voor meeldauw, rot snel en kan pas laat geoogst worden. Een slechte huwelijkskandidaat zou je zeggen. Maar als de oenoloog van topniveau is, kunnen de kwaliteiten van de Rousanne gevangen worden in een wonderbaarlijke wijn als Etamin. Een sprookje, bijna.
Meursault, Condrieu of wellicht een grote witte Bordeaux? Menig wijnliefhebber wordt op het foute been gezet als de zware fles wordt onthuld! Bulgarije? Dit soort kwaliteiten komt men van oudsher uitsluitend tegen in Frankrijk. Toch heeft deze wijn dezelfde allure, maar is wel minimaal 50% voordeliger! In het primaire aroma herkent u bloemen (jasmijn), citrus en appel welke worden ondersteund door de opvoeding van 3 maanden nieuw Frans eiken. Hieruit komen aroma's en smaken voort als hazelnoot, honing en karamel welke door flesrijping nog eens extra versterkt zullen worden.